Жінкам у владі довіряють – результати дослідження НДІ та роботи жінок-депутаток Біленьківської ОТГ

Останнє дослідження Національного Демократичного Інституту, яке проводиться кожні півроку, показало дуже цікаві результати. 42% українців вважають, що чоловіки і жінки рівною мірою повинні бути залучені до політичного життя. Це на 8% більше, ніж у минулому півріччі. Ця позитивна динаміка показує, що суспільство хоче бачити у владі жінок і довіряє їм. 72% опитаних вважають, що достатньо кваліфікованих жінок для представництва у владі. Вибори до об’єднаних територіальних громад дають можливість жінкам самовисуватися. Хто не довіряє жінкам?

Політичні партії, які більше схильні висувати чоловіків, ніж жінок – вважає 67% українців. І це було яскраво підтверджено на зустрічі команди проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» в Біленьківській ОТГ – одна з депутаток розповіла, наскільки їй було важко обиратися, коли суперники – кандидати від потужних політичних партій, які й після обрання намагаються тиснути, заважати, перешкоджати діяльності, дискредитувати роботу. «Незважаючи на це, ініціативні жінки мають велике бажання та прагнення зробити позитивні зміни в своїй громаді» – наголосили депутатки Біленьківської ОТГ,
Чому ж кількість жінок, обраних до ОТГ, зменшилася порівняно з сільськими і селищними радами? Відповідь проста – значно збільшилися бюджети, і, відповідно, збільшилася кількість чоловіків-депутатів ОТГ і сільських голів, тому, щоб реалізувати свої задуми, жінкам потрібна консолідація зусиль.
Що ж об’єднує жінок-депутаток, зокрема Біленьківської ОТГ? Турбота про дітей, про людей похилого віку, бажання покращити благоустрій громади, впроваджувати передовий міжнародний та український досвід. Своїми успіхами та труднощами, реалізованими ініціативами та планами вони поділилися з командою проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» на зустрічі в теплій дружній обстановці у Біленьківській сільській раді з головою ради Світланою Зачепило та депутатками. Керівник проекту Тамара Огородова розповіла про результати роботи міжфракційних груп і можливості, які дають ці об’єднання, проект і його заходи, спрямовані на підтримку роботи мережі груп «Рівні можливості» – семінари, зустрічі, міжрегіональний обмін досвідом. Зустріч пройшла ефективно та результативно.
З особливою зацікавленістю депутатки консультувалися щодо соціальних проектів. Вражає активність і бажання жінок, які, досягнувши успіхів у професії, прагнуть застосовувати свої знання та вміння на благо громади! Лише кілька з цих ініціатив: соціальні проекти, розробка програм з урахуванням ґендерних компонентів, ґендерний бюджетний аналіз для справедливого розподілу коштів, асфальтування тротуарів і доріг для покращення безпеки пересування, створення геріатричного пансіонату чи геріатричного відділення для бабусь і дідусів. Після семінару Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє», де просто та зрозуміло пояснили таку складну тему, як ґендерно орієнтоване бюджетування, депутатка Ольга Кіс з урахуванням отриманої інформації розглядає проекти програм на 2018 рік з точки зору гендерних показників, і це дуже важлива ініціатива для громади.
Щоб швидше та ефективніше втілювати ці та інші задуми, об’єднавши зусилля, жінки-депутатки на зустрічі вирішили створити депутатську групу «Рівні можливості» та оголосити про це рішення на найближчій сесії.
За матеріалами сайту Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє»
http://www.ednist-fond.com.ua/2017/11/08/meeting_with_women_deputies_bilenkivska_otg/Робоча зустріч у Біленьківській ОТГ відбулася в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує в партнерстві з НДІ за підтримки Уряду Великої Британії через Фонд розвитку ефективного врядування.

Контактна особа: Оксана Дроздовська 098-44-201-78, 099-379-86-42, zbf.ednist@gmail.com

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Інше, Оголошення. Додати до закладок постійне посилання.