Досудова доповідь – справедливе рішення суду

У міжнародній практиці протидії злочинності загальновизнано, що покарання у виді  позбавлення волі повинно застосовуватися як крайній засіб впливу до небезпечних злочинців, оскільки ізоляція  від суспільства нерідко сприяє руйнуванню особистості, втраті соціально корисних зв»язків. У разі, якщо покарання  більш суворе, ніж тяжкість правопорушення, то його застосуванням не поновлюється соціальна справедливість, тому обрання адекватного покарання має дуже велике значення.

У зв»язку реформуванням в нашій країні пенітенціарної системи, впровадженням пробації (системи наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого) та одного з її видів –  досудової пробації є актуальним складання працівниками органу пробації досудової доповіді. Досудова доповідь – це інформація, що характеризує обвинуваченого під час розгляду у суді відносно нього кримінального провадження, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності. Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію  про особу, що  підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною  злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для виправлення такої особи. Працівник пробації має зібрати  інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов»язаний надати до суду. Обвинувачена особа має право брати участь у складанні такої доповіді та надавати  необхідну достовірну інформацію  працівнику пробації.

Відділ з питань пробації існує і у Вільнянському районі, по обліках якого пройшло 275 особи, засуджених до покарань без позбавлення волі. За вісім місяців 2017 року органами пробації в Україні складено та подано до судів 10,7 тис. досудових доповідей на обвинувачених.  В більшості цих доповідей працівниками зроблені висновки про можливість виправлення правопорушників  без позбавлення волі (73%).

Вільнянський районний
відділ з питань пробації
Південно-Східного міжрегіонального
Управління з питань виконання кримінальних покарань
та пробації Міністерства юстиції

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Оголошення. Додати до закладок постійне посилання.