Новини Вільнянської ОДПІ за 17.11.2015

Для запобігання корупції серед запорізьких податківців проведено понад 800 заходів. За 10 місяців поточного року на предмет протиправних дій фахівців органів фіскальної служби області проведено понад 130 службових перевірок, які організовані співробітниками управління власної безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області.

За їхніми результати перевірку, за результатами керівникам територіальних органів ДФС у Запорізькій області направлено 26 подань щодо усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. 53 співробітникам винесені офіційні застереження про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавілин, матеріали понад півсотні службових перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно з чинним законодавством. У половині з них правоохоронці розпочали кримінальні провадження, 5 з яких – за отримання неправомірної винагороди передбачених (ст. 368 Кримінального кодексу України).Крім того, складено 3 адміністративних протоколи про порушення вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”.– Подолання корупції серед співробітників фіскальної служби на сьогодні розглядається як одне з першочергових. Виноситься жорсткий ультиматум: корупціонерам не місце в службі, основне завдання якої – обслуговувати бізнес, а не наживатися на підприємцях. Реформа податкової системи має остаточно викорінити такі поняття, як хабар чи лобіювання приватних інтересів. У цьому наша чітка позиція, – наголосив керівник фіскальної служби області. Щодо профілактичних дій, то з метою запобігання вчиненню посадовими особами органів ДФС корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, проведено понад 700 бесід та лекцій на антикорупційну тематику. Перед прийняттям на роботу нових кадрів з початку року проведено 318 перевірок кандидатів на посади до ДФС області. В управлінні власної безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області працюють телефон довіри та електронна скринька, за якими можна повідомляти про факти корупційних або протиправних дій з боку співробітників територіальних органів фіскальної служби регіону: (061) 213-54-58 або uvb.dfs.zp@i.ua. За цими контактами можна інформувати й про випадки шахрайських дій невстановлених осіб, які від імені посадових осіб фіскальної служби вимагають кошти від суб’єктів підприємництва.

Запорізькі автовласники перерахували до місцевого бюджету 11 мільйонів гривень податку на авто

За 10 місяців поточного року від громадян – фізичних осіб до місцевого бюджету надійшло 11 мільйонів гривень транспортного податку (без врахування платників – юридичних осіб). Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, по регіону нараховується 600 платників податку, які володіють 619 розкішними автомобілями, об’єми двигунів яких понад 3 літри та віком до 5 років.- Найбільші суми “автоподатку” перерахували 85 платників Орджонікідзевського району м. Запоріжжя – понад 1,6 мільйона гривень, стільки ж платників – і в Ленінському районі, які спрямували 1,4 мільйона гривень. Вагомі суми надійшли і від 61 автовласника, які перебувають на обліку у Мелітопольській ОДПІ – 1,3 мільйона гривень та 1,2 мільйона гривень сплатили у Шевченківському районі м. Запоріжжя, де на обліку перебуває 76 платників, – зазначив Олексій Кавилін.Також за вказаний період до місцевої скарбниці надійшло понад 890 тисяч гривень від власників автотранспорту Комунарського району м. Запоріжжя, трохи менше перерахували платники Жовтневого району – 870 тисяч гривень. За розкішні автомобілі платники, яких обслуговує Бердянська та Пологівська ОДПІ спрямували 750 тисяч гривень та 700 тисяч гривень відповідно. У Хортицькому та Запорізькому районах автоподатку сплатили по 620 тисяч гривень та 470 тисяч гривень. Менше перерахували платники Енергодарської та Токмацької ОДПІ – 440 та 445 тисяч гривень.Окрім цього, автовласники Приазовського району спрямували до місцевого бюджету 100 тисяч гривень та вдвічі менше перерахували автоподатку платники Заводського району. Нагадаємо, транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю надходить до місцевого бюджету. Його платниками є як підприємства, так і фізичні особи, у т. ч. нерезиденти. З початку року податок на авто сплачується з нових легкових автомобілів – до 5 років і з об’ємом циліндрів двигуна більше 3 тисяч куб. см. Ставка податку – 25 тисяч гривень на рік.

Запорізькі податківці перекрили контрабандний канал постачання в Україну цигарок майже на 1,9 мільйона гривень

Нещодавно співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Запорізькій області в рамках операцій “Рубіж-2015” та “Акциз-2015” під час проведення обшуків встановили та перекрили канал надходження на територію Запорізької області тютюнових виробів іноземного виробництва, ввезених в Україну поза митним контролем з території сусідніх держав Росії та Білорусії.За результатами перевірки вилучено понад 90 тисяч пачок імпортних тютюнових виробів без марок акцизного податку України встановленого зразку на загальну суму майже 1,9 мільйона гривень.За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання та реалізація підакцизних товарів).Нагадаємо, що за два останніх місяця це вже другий ліквідований на Запоріжжі канал незаконного надходження контрабандних тютюнових виробів.

На Запоріжжі виявили підприємців, які намагались приховати від держави 3 мільйони гривень

Нещодавно співробітники слідчого управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області виявили незаконну діяльність службових осіб одного з підприємств м. Запоріжжя, яке займається оптовою торгівлею металами та рудами.Досудовим розслідуванням встановлено, що підприємці в документах податкової звітності відображали фіктивні операції з придбання різноманітної продукції, постачання якої не відбувалось.У результаті цього бюджет держави недоотримав майже 3 мільйони гривень.Під час проведення обшуку на підприємстві податківці вилучили готівки на 3 мільйони гривень, а також системні блоки комп’ютерів, ноутбуки, накопичувачі інформації, чекові книжки, журнали з чорновими записами, бланки з підписами та печатками, сервер, печатки 3 суб’єктів господарювання.Наразі вилучене майно знаходиться у слідчому підрозділі, проводяться огляди та доручення до кримінального провадження накопичувачі інформації у якості речових доказів до матеріалів.

Понад півтисячі особистих прийомів громадян провели посадовці фіскальної служби області

З початку року посадовими особами ДФС у Запорізькій області проведено 505 особистих прийомів громадян, серед яких 502 заяви та 3 пропозиції. Із загальної кількості проведених заходів 185 організовано для зручності громадян на виїзді. Лише у жовтні цього року посадовці фіскальної служби здійснили 42 прийоми. Актуальними на особистих прийомах були питання оподаткування податком з доходів фізичних осіб – 142 або 28% від загальної кількості, щодо оподаткування доходів підприємницької діяльності (місцеві податки, загальна система оподаткування) – 70 або 14%, щодо оподаткування ЄСВ – 41 або 8,1%, плати за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) – 39 або 7,7%.Особисті прийоми громадян керівництвом органів ДФС здійснюється за попереднім записом. Графіки їх проведення та корисна інформація щодо організації цієї роботи знаходиться у кожному Центрі обслуговування платників м. Запоріжжя та області, а також на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua.

До фіскальної служби Запорізької області надіслано 116 запитів на інформацію

З початку поточного року до органів ДФС у Запорізькій області надійшло 116 запитів на публічну інформацію, зокрема, 4 – у жовтні цього року.Найбільше зверталися юридичні та фізичні особи – представники підприємництва – 31 та 56 запитів відповідно, від представників засобів масової інформації надійшло 5 запитів, 6 – від об’єднань громадян, 8 – від інших органів виконавчої влади, як належному розпоряднику інформації.Переважно запити надсилаються поштою – 88, за допомогою мережі Інтернет направлено 28 запитів.За наслідками їх розгляду на 50 запитів було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, у відповідь на 60 запитів надано інформацію, 5 запитів надіслано належному розпоряднику інформації, ще 1 запит знаходиться на виконанні. Термін надання інформації якого ще не настав.До Запорізької митниці ДФС з початку року надійшло 19 запитів на публічну інформацію, 17 з яких – від юридичних осіб та ще 2 – від фізичних осіб. Усі вони надійшли поштою. На всі запити надано відповідь без порушення встановлених термінів.
«Основа розвитку Вільнянського району – це виконання місцевого бюджету».
Вільнянські податківці відзвітували про виконання дохідної частини міського бюджету за 10 місяців 2015 року.
За січень – жовтень 2015 року до зведеного бюджету зібрано 91 млн.грн., що на 30,0 млн. грн., або на 49,0 відс. більше січня-жовтня попереднього року. До державного бюджету зібрано 31,4 млн. грн., до місцевих бюджетів майже 60,0 млн.грн.
Виконання помісячного розпису складає за звітний період 132,0%, або + 14,3 млн. грн. Головною складовою місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб (55,0%). За січень – жовтень 2015 року забезпечено надходження 33,0 млн.грн., (темп росту до відповідного періоду 2014 року 122,0%, або + 5,8 млн. грн.). За жовтень 2015 року надійшло майже 5,0 млн. грн., (темп росту до відповідного періоду 2014 року 166,0 %, або + майже 2,0 млн.грн.) За січень – жовтень 2015 року податківці забезпечили надходження 8,5 млн.грн. по сплаті за землю, (темп росту до відповідного періоду 2014 року 132,0 %, або + 2,0 млн. грн.. Крім цього за жовтень 2015 року від сплати податку на землю до бюджету надійшло 0, 8 млн.грн., (темп росту до відповідного періоду 2014 року 122,6%), або + 0,15 млн. грн.
Протягом січня –жовтня 2015 року ЄСВ забезпечено надходжень у розмірі 82,9 млн.грн. Це майже на 4,0 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Таку значну суму надходжень забезпечено завдяки платникам єдиного внеску, які зареєстровані у Вільнянському районі, а саме: 919 юридичних осіб та 1846 фізичних осіб-підприємців.
Відмічають податківці і збільшення темпів росту надходжень по єдиному податку. За січень – жовтень 2015 року його надходження склали 9,7 млн. грн., у т.ч. за жовтень поточного року – 2,2 млн. грн. Збільшення темпів росту надходжень по єдиному податку спеціалісти пояснюють тим, що за звітний період 2015 року зареєструвались платниками єдиного податку 97 суб’єктів. З платниками податків постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо переваг знаходження на спрощеній системі оподаткування.
Крім підсумків виконання дохідної частини міського бюджету за січень-жовтень 2015 року податківці вже намітили перспективи наповнення бюджету до кінця 2015 року.
За прогнозами фахівців Вільнянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області до кінця 2015 року до місцевого бюджету очікується отримати надходження загальною сумою 71,7 млн. грн., що на 23,7 млн. грн. більше ніж фактично сплачено за відповідний період 2014 року.
Надходження від податку за сплату за землю податківці очікують у сумі 10,1 млн.грн, а це більше ніж за аналогічний період минулого року на 2,6 млн.грн, також очікуються надходження податку на доходи фізичних осіб в сумі – 39,6 млн.грн.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь