Новини вільнянської ОДПІ за 27102015

Платники Запорізької області перерахували до місцевої скарбниці понад 466 мільйонів гривень плати за землю

За січень – вересень поточного року до місцевих бюджетів надійшло 466,4 мільйона гривень плати за землю, в тому числі від юридичних осіб – понад 380 мільйонів гривень та від фізичних осіб – 86 мільйонів гривень. Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження від плати за землю збільшились майже на 90 мільйонів гривень або на 24%.– Тільки за вересень місцеві скарбниці поповнилися 50 мільйонами гривень, 42 мільйони гривень від вказаної суми перерахували юридичні особи та ще майже 8 мільйонів гривень – фізичні особи. За вересень минулого року платники перерахували на майже 8 мільйонів гривень менше. Найбільше коштів за землю до бюджету направили запоріжці – майже 200 мільйонів гривень або 42% від загальної суми надходжень по області. Далі за рівнем надходжень м. Енергодар – майже 53 мільйони гривень, м. Бердянськ – 30 мільйонів гривень та м. Мелітополь – 20 мільйонів гривень, – зазначає Олексій Кавилін.За результатами звірок, проведених разом з територіальними підрозділами Держземагентства у Запорізькій області та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Запорізькій області, 38 СГД залучено до оподаткування, річна сума нарахувань яких складає майже 600 тисяч гривень, а загальна площа земельних ділянок – 21,6 га.Крім цього, проведеними територіально-дільничими обстеженнями залучено до оподаткування 66 суб’єктів господарської діяльності, які користувалися земельними ділянками без належного оформлення. Їхня загальна площа складає 7,78 га, отже річна сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів – 352 тисячі гривень.На теперішній час існує значна кількість договорів оренди, у яких встановлена річна сума орендної плати за землю, яка не відповідає вимогам чинного законодавства (нижче 3 відсотків нормативної грошової оцінки). За умови укладання додаткових угод до таких договорів оренди, додаткові надходження складуть майже 10 мільйонів гривень на рік.Цього року по 18 договорах оренди рішеннями суду змінено розмір орендної плати за землю. Орендарями вже подані декларації до збільшення по зазначених договорах, річні додаткові надходження склали 1,6 мільйона гривень. За останній час подані декларації до збільшення по 186 договорах, річні додаткові надходження склали майже 9 мільйонів гривень.Крім того, протягом цього року у 7 землекористувачів – боржників вилучено земельні ділянки площею 21,9 га та ще 38 аналогічних звернень направлено до відповідних місцевих рад Запорізької області. Ці земельні ділянки мають бути перерозподілені між новими платоспроможними суб’єктами.

Запорізькі платники отримали понад 28 тисяч ключів цифрового підпису

У Запорізькому регіоні з початку року в Акредитованому центрі сертифікації ключів цифрового підпису та його відділеннях запорізькі платники отримали 28,6 тисячі ключів електронного цифрового підпису. Тільки за минулий місяць їх видано 1,9 тисячі та за три тижні жовтня цього року понад 560 запорізьким платникам вже надано понад 2 тисячі сертифікатів.Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найактивніше послугами Центру користуються підприємці – фізичні особи та громадяни області.– Запорізькі платники активно переходять на електронну звітність, і про це свідчать цьогорічні показники звітності. Протягом вересня місяця до територіальних органів ДФС у Запорізькій області звітувало понад 13 тисяч платників податку, із яких майже 12 тисяч звітують засобами телекомунікаційного зв’язку, що становить 88,6%. Щодо адміністрування ПДВ, яке цього року перейшло виключно на електронний режим, органи фіскальної служби Запорізької області отримали звітність он-лайн майже від 118 тисяч платників цього податку, – підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.Нагадаємо, у Запорізькій області бізнес та громадськість користуються можливістю безкоштовно отримувати посилені сертифікати електронного цифрового підпису в 5 відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС. Ключ електронного підпису оформлюється на два роки.Перелік он-лайн послуг та інших електронних сервісів ДФС розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) або на суб-сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua).

Посадові особи ДФС області провели понад 460 особистих прийомів громадян

З початку року посадовці фіскальної служби Запорізької області здійснили 463 особистих прийоми, 185 з яких для зручності громадян проведено на виїзді. Лише за вересень організовано 26 особистих прийомів.Найбільш актуальні питання, з якими зверталися громадяни цього року, це питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб – 133 звернення, щодо оподаткування доходів підприємницької діяльності (місцеві податки, загальна система оподаткування) – 64, щодо оподаткування ЄСВ – 38, плати за землю (земельний податок, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) – 34 звернення.Нагадаємо, аби потрапити на особистий прийом до будь-якого керівника органів фіскальної служби, необхідно здійснити попередній запис. Із графіком проведення цих заходів та детальна інформація щодо прийомів громадян посадовими особами органів ГУ ДФС у Запорізькій області можна ознайомитися на сайті фіскальної служби регіону: http://zp.sfs.gov.ua.

Фахівці фіскальної служби області розглянули майже 480 письмових звернень від запоріжців

З них 96 – вирішено позитивно, 351 – роз’яснено, 1 повернуто авторові, 26 – надіслано за належністю, 5 визнано анонімним. Залишаються на виконанні (термін не настав) 34 звернення. Відповіді на розглянуті звернення надано без порушення термінів. Усього з початку року до територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 513 письмових звернень громадян, з них: 510 заяв, 2 скарги та 1 пропозиція.За вересень поточного року до територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 37 письмових звернень громадян.Найбільше з початку року запоріжці інформували органи ДФС про ухилення від сплати податків – 155 фактів, у 136 заявах йшлося про необхідність проведення контрольно-перевірочної роботи, у 112 випадках заявники звертались до територіальних органів з метою отримання податкової консультації індивідуального характеру у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України.
Майже 10 тисяч робітників легалізували фахівці фіскальної служби Запорізької області

Протягом січня-вересня 2015 року органами Головного управління ДФС у Запорізької області проведено 189 перевірок діяльності приватних підприємців та підприємств щодо дотримання закону під час виплати зарплатні громадянам, які на них працюють. Як зазначає начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, За результатами цих перевірок нараховано понад 14,5 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій, а також та 4,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.- З початку року завдяки роботі фахівців фіскальної служби регіону легалізовано працю майже 10 тисяч робітників, які працювали неофіційно. Цим громадянам виплачено понад 9,7 мільйона гривень офіційного доходу. Додаткові надходження до бюджету склали понад 5 мільйонів гривень податків і зборів, – повідомив Олексій Кавилін.Приміром, одне з порушень вимог законодавства було зафіксовано при перевірці підприємства, яке займається ватажним автотранспортом. Податківці виявили одразу 9 водіїв, які працювали без належного працевлаштування. Додаткові надходження від вказаного підприємства склали майже 12 тисяч гривень, серед яких 3,6 тисячі гривень ПДФО та 8,3 тисячі гривень єдиного соціального внеску.

Запорізькі податківці виявили підприємство, яке скуповувало молоко у “мертвих душ”

Цей факт встановили запорізькі податківці під час роботи з легалізації ринку зайнятості населення. Так, нещодавно співробітники ГУ ДФС області провели перевірку на одному із підприємств регіону, яке спеціалізувалось на перероблені та виробництві молочних продуктів. Під час перегляду авансових звітів та форми 3-ДФ, встановлено, що підприємці закуповували молоко у громадян, яких уже не було серед живих. За документами їм було “виплачено” понад 53 тисячі гривень. Насправді цю схему посадові особи реалізовували з метою ухилення від сплати податків і зборів. Також підприємство мало заборгованість перед бюджетом у вигляді утриманого при нарахуванні, але не перерахованого до бюджету при виплаті заробітної плати податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 376 тисяч гривень.У результаті перевірки до бюджету донараховано податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та пені у сумі майже 700 тисяч гривень.

Запорізькі оперативники виявили недоплату соціальних внесків на майже півтора мільйона гривень

Одне із підприємств обласного центру займалось продажем різних побутових товарів. Його службові особи, маючи грошові кошти на розрахунковому рахунку та в касі підприємства, умисно ухилились від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, що призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов’язкового держаного соцстрахування коштів у сумі понад 1,4 мільйона гривень.За матеріалами співробітників оперативних підрозділів відносно службових осіб цього підприємства розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.2121 КК України.Усього за минулий тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за 5 кримінальними правопорушеннями, у т.ч. 1 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), 1 – за ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (ст.2121 КК України) та 3 – за іншими статтями Кримінального кодексу України. Із незаконного обігу оперативники вилучили товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 120 тисяч гривень

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь