Новини Вільнянської ОДПІ за 30.09.2015

У Запорізькій області сплачено понад 230 мільйонів гривень акцизного податку

За вісім місяців поточного року до місцевих бюджетів перераховано майже 232 мільйони гривень акцизного податку, з них: понад 2 мільйони гривень від виробників підакцизних товарів, 2,3 мільйона гривень від імпортерів. Водночас левова сума – майже 228 мільйонів гривень надійшла саме від сплати 5%-го податку з роздрібного продажу підакцизних товарів (5%).Найбільші суми надходжень були перераховані до бюджету з продажу алкоголю – понад 60 мільйонів гривень та від реалізації тютюнових виробів – також понад 60 мільйонів гривень та від нафтопродуктів – більш ніж 106 мільйонів гривень.За останні три місяці суми акцизного податку зросли на 8,4 мільйона гривень або на 8%. Лише у серпні сплатили понад 40 мільйонів гривень, що на 6 мільйонів гривень більше за очікувані показники.Найбільші суми 5%-го податку з продажу підакцизних товарів забезпечили платники, які обслуговуються в таких інспекціях: м. Запоріжжя – майже 115 мільйонів гривень, Мелітопольської ОДПІ (об’єднує м. Мелітополь, Мелітопольський, Якимівський, Веселівський райони) – близько 42 мільйонів гривень, Бердянської ОДПІ – 16 мільйонів гривень, Токмацької ОДПІ (м. Токмак, Токмацький, Василівський, Михайлівський райони) – 14,5 мільйона гривень, Пологівської ОДПІ (м. Пологи, Пологівський, Куйбишевський, Гуляйпільський, Оріхівський райони) – майже 13 мільйонів гривень, Енергодарської ОДПІ (м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровський район) – 9,5 мільйона гривень, ДПІ у Запорізькому районі – 8,2 мільйона гривень та Вільнянської ОДПІ (м. Вільнянськ, Вільнянський, Новомиколаївський райони) – 5,5 мільйона гривень.Зазначимо, суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.Нагадаємо, ставки податку для підакцизних товарів, реалізованих суб’єктами господарювання, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) у розмірі 5%. Сплата податку здійснюється до місцевих бюджетів на територіях, де розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі платники перерахували понад 15 мільйонів гривень податку на нерухомість

Станом на початок вересня до бюджетів надійшло понад 15 мільйонів гривень податку на нерухомість.На сьогодні у Запорізькій області налічується майже 930 платників, які подали понад 4 тисячі декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до яких річна сума податку складає майже 35 мільйонів гривень.Зазначимо, що кількість об’єктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню цього року збільшилась майже вдвічі.Окрім цього, громадянам було розіслано понад 1,3 тисячі податкових – повідомлень рішень, тобто стільки ж, скільки і об’єктів оподаткування. При цьому платникам особисто вручено понад тисячу рішень та поштою надіслано ще понад 250. Гідно з ними сума податкових зобов’язань складає майже 950 тисяч гривень, що майже в чотири рази більше, ніж минулого року.Нагадаємо, що відповідно до законодавства, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками нерухомості.На відміну від громадян фізичних осіб, юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

У Запорізькій області знову активізувалися аферисти, які представляються керівниками фіскальної служби регіону

Останнім часом у Запоріжжі та області поширились випадки злочинної діяльності аферистів, які під виглядом представників органів ДФС намагаються нажитися на підприємцях.На цей раз правопорушники розмовляють з підприємцями, представляючись першими особами Головного управління ДФС у Запорізькій області.Афера відбувається за вже відомим “сценарієм”: підприємцям телефонують, використовуючи номери українських мобільних операторів, та попереджають про “київську перевірку”, яка нібито має приїхати до Запоріжжя.Аби “ревізія” вирішилась позитивно чи взагалі не відбулась, власникам бізнесу пропонують сплатити певну винагороду. Для цього зловмисники навіть називають номери банківських карткових рахунків для переказу коштів.Фахівці Головного управління ДФС просять громадян, які володіють інформацією про подібні афери, а також про факти корупційних чи протиправних дій з боку співробітників територіальних органів Державної фіскальної служби у Запорізькій області, повідомляти в управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області за номером: (061) 213-54-58 або на електронну адресу: uvb.dfs.zp@i.ua.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

До уваги декларантів та суб’єктів ЗЕД!

Міністерством юстиції України 08.07.2015 за №807/27252 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 15.06.2015 №552 “Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами” (далі – Наказ №552), який набирає чинності через 30 днів з дня офіційного опублікування (опубліковано 31.07.2015 у №58 Офіційного вісника України).Наказом №552 затверджено Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами (далі – Порядок), та визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №634 “Про встановлення порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.08.2012 за №1381/21693.Порядком запроваджено такі новації:- взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, проводиться одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці за зверненням таких осіб (у тому числі засобами електронного зв’язку на адресу Інформаційного порталу ДФС з використанням надійних засобів ЕЦП з посиленими сертифікатами відкритих ключів) або при першому здійсненні такими особами операцій з товарами; – форма заяви про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами (ф. №1-ЗЕД), скорочується з трьох сторінок до однієї та виключається надання копій реєстраційних та статутних документів;- відомості про особу, яка здійснює операції з товарами, відповідний підрозділ митниці отримує в електронному вигляді з Єдиного банку даних юридичних осіб та/або ДРФО, у тому числі відомості, що надійшли до цих баз даних із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;- відмінено картку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами;- запроваджено витяг із реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами, який видається або надсилається поштою та також може бути направлений засобами електронного зв’язку.Водночас пунктом 3 Наказу №552 встановлено, що дійсні на дату набрання чинності цим Наказом картки обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, застосовуються як витяги із реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами, до внесення змін до такого реєстру щодо відомостей, які зазначені у картці обліку осіб чи отримання витягу із реєстру. Також повідомляємо, що з дня набрання чинності Наказом №552 втрачає чинність лист Міністерства доходів і зборів України від 09.01.2014 №106/7/99-99-18-02-04-17 “Щодо документів про взяття на облік платників податків”.

Головне управління ДФС у Запорізькій області
Запорізькі платники екоподатку перерахували до бюджетів майже 90 мільйонів гривень

З початку цього року до зведеного бюджету надійшло 89,8 мільйона гривень екологічного податку, в тому числі до державного бюджету – 18 мільйонів гривень та до місцевих бюджетів – 72 мільйони гривень. Найбільші суми перераховані від підприємств електроенергетичної галузі економіки – 68 мільйонів гривень, відповідно, до державного бюджету – 13,6 мільйона гривень та до місцевого бюджету – понад 54 мільйони гривень. Нагадаємо, що на сьогоднішній день 80% від суми екоподатку залишається на місцях, тобто сплачується до місцевих скарбниць.Найбільше до місцевих бюджетів спрямували підприємства, які розташовані в м. Енергодар – майже 55 мільйонів гривень, у Запорізькому районі – 7,7 мільйона гривень, у Шевченківському районі м. Запоріжжя – 2,2 мільйона гривень, у м. Бердянськ та районі – 1,2 мільйона гривень, у Якимівському районі – понад 1 мільйон гривень, майже стільки ж – підприємства Мелітополя та району, вільнянські платники забезпечили близько 800 тисяч гривень, василівські – 528 тисяч гривень. Суб’єкти господарювання Заводського району м. Запоріжжя сплатили 505 тисяч гривень та Пологівського району – більш ніж 316 тисяч гривень.За результатами проведених звірок даних, які надали в Департаменті екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, з переліком платників, які подали декларації по екологічному податку, податківцями залучено до оподаткування 9 платників екоподатку, по яких сума донарахованих штрафних санкцій склала майже 15 тисяч гривень.

Запорізькі податківці провели на дві сотні перевірок менше, ніж торік

Усього з початку року підрозділами податкового та митного аудиту здійснено 408 документальних перевірок, з яких 104 планових документальних перевірок, що на 21 перевірку менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та 304 позапланових, що на 180 перевірок менше ніж минулого року (або на 37%). За результатами їх проведення до бюджетів усіх рівнів додатково донараховано 48 мільйонів гривень узгоджених податкових зобов’язань. Так, при проведенні перевірки одного з підприємств Запорізької області, яке займається виробництвом кормів для тварин, було встановлено, що платником протягом 2012-2014 років відображені в обліку фінансово-господарські операції із суб’єктами господарювання, які мають ознаки фіктивності. Про відсутність реальності товарного характеру операцій свідчили проведені перевірки контрагентів, а також допити працівників підприємств-контрагентів, відібрані у ході досудового слідства. Всього, за результатами перевірки нараховано податків на загальну суму понад 7 мільйонів гривень.Факт повного ігнорування законодавства, що регулює роздрібний продаж підакцизних товарів, встановили запорізькі податківці при перевірці одного із запорізьких суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, ревізори виявили, що розрахункові операції у торговому об’єкті здійснювалися без застосування РРО, роздрібна торгівля сигаретами відбувалася за вищими від допустимих цін, алкогольні напої та тютюнові вироби продавалися без наявності ліцензій. Крім того, власники порушували порядок обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, встановленої виробником або імпортером.За нехтування вимогами законів “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, “Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” підприємцю доведеться сплатити більш ніж 50 тисяч гривень штрафних санкцій.

У Запоріжжі податківці вилучили незаконний алкоголь на майже 820 тисяч гривень

Днями співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області в рамках операції “Акциз-2015” виявили підпільний склад, в якому незаконно продавали алкоголь.Так, під час проведення слідчо-оперативних дій за кримінальним провадженням за фактом незаконного виробництва та реалізації підакцизних товарів (ст.204 КК України) проведені обшуки складських приміщень, де реалізовувалась лікеро-горілчана продукція.Під час обшуку податківці виявили та вилучили понад 23 тисячі літрів виноробної продукції на загальну суму майже 820 тисяч гривень.У результаті огляду алкоголю встановлено, що у базі даних ДФС України марки акцизного податку, якими марковані алкогольні напої, жодному з власників не видавались.Наразі проводяться додаткові слідчо-оперативні заходи з відпрацювання постачальників алкогольної продукції.

Запорізькі підприємці намагалися ухилитися від сплати податків на суму 3,6 мільйона гривень

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області виявили власників одного з підприємств Запорізької області, які при здійсненні діяльності з надання різноманітних будівельних послуг, при роботі з іншими підприємствами, що мали ознаки фіктивності, у податковій звітності вказували фіктивні дані.Завдяки таким оборудкам підприємці намагалися ухилитися від сплати податків на загальну суму понад 3,6 мільйона гривень.За матеріалами податківців у відношенні службових осіб підприємства розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).Окрім цього, за останній тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 4 кримінальним правопорушенням, з них 2 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь