Новини Вільнянської ОДПІ за 26.09.2015

Запорізькі автовласники перерахували понад 10 мільйонів гривень транспортного податку

З початку року власники розкішних легкових автівок до 5 років і понад 3-літровими двигунами сплатили 10,2 мільйона гривень транспортного податку, що майже на 612 тисяч гривень більше за очікувані показники. При цьому більше половини від цієї суми надійшло у серпні поточного року – майже 6 мільйонів гривень.
Найвагоміші надходження “автоподатку” забезпечили запоріжці – понад 5,6 мільйона гривень, від мелітопольських платників надійшло майже 1,5 мільйона гривень, від пологівських, гуляйпільських, куйбишевських та оріхівських автовласників – майже 860 тисяч гривень. У м. Бердянську та районі від дорогих авто надходження склали 800 тисяч гривень, від платників Токмацької ОДПІ, яка об’єднує м. Токмак, Токмацький, Василівський, Михайлівський та Чернігівський райони – 530 тисяч гривень, у Запорізькому районі сплачено більш ніж 370 тисяч гривень та у м. Енергодар і Кам’янсько-Дніпровському районі – понад 300 тисяч гривень.
Станом на початок вересня цього року по Запорізькій області нараховується близько 740 платників транспортного податку, з них: 112 юридичних осіб та понад 620 фізичних осіб.
Нагадаємо, що юридичні особи самостійно обчислюють суму податку, подають звітність та щоквартально сплачують податок. Громадянам – фізичним особам до 1 липня були надіслані відповідні повідомлення про суму податку, яку необхідно було сплатити упродовж 60 днів, тобто, до 1 вересня.

Запорізькі податківці виявили два підприємства, які намагалися ухилитися від сплати понад 4 мільйонів гривень податків

Днями співробітники оперативних підрозділів виявили запорізьке підприємство, власники якого торгували промисловими товарами. У податковій звітності вони відображали безтоварні операції з іншими підприємствами, які мали ознаки “фіктивності”. Саме ця схема стала спробою ухилення від сплати податків на суму понад 3,3 мільйона гривень.
Аналогічна ситуація відбулася зі ще одним підприємством, службові особи якого намагалися приховати від держави понад 900 тисяч гривень податку.
У результаті за обома правопорушеннями розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).
Усього з 14 по 20 вересня цього року співробітники оперативних підрозділів із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму понад 135 тисяч гривень.
Окрім цього, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальним правопорушенням, з них: 4 – за фактом ухилення від сплати податків (ст.212 КК України) та 2 – за розтрату бюджетних коштів (ст.191 КК України).

Запорізька митниця ДФС за прозорість декларування та контролю митної вартості товарів!

Одним з факторів впливу на суми надходжень митних платежів є контроль за достовірністю декларування митної вартості. Як зазначила перший заступник начальника Запорізької митниці ДФС Галина Омельченко, з урахуванням складної економічної ситуації в країні митниця в цьому питанні займає чітку позицію:
– стабільне наповнення бюджету має бути досягнуте не за рахунок податкового тиску, а завдяки реалізації комплексу заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності та запровадження постійного відкритого діалогу з бізнесом;
– визначення митної вартості товарів, які імпортуються на митну територію України, має здійснюватись як суб’єктами ЗЕД, так і митницею з дотриманням норм міжнародного права, основних положень статті 7 Генеральної Угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ 1947), Митного кодексу України.
Запорізький регіон є промисловим, тому для нього характерний імпорт сировини, сировинних товарів, що використовуються у виробництві великими металургійними та машинобудівними підприємствами, які є для Запорізької митниці бюджетоформуючими. Серед таких підприємств: ВАТ “Запоріжсталь”, ПАТ “Дніпроспецсталь”, АТ “Мотор Сiч”, ДП НАЕК “Енергоатом”, ПАТ “Запоріжкокс”, ПАТ “ЗАЗ”, ПАТ “Запоріжтрансформатор” та ін.
Основними бюджетоформуючими товарами для митниці є: вугілля кам’яне, кокс і напівкокс, нікель необроблений, магнезит, нафта або нафтопродукти, дріт алюмінієвий та ін.
Під час здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості таких товарів Запорізькою митницею враховуються особливості формування вартості товарів, які реалізуються в порядку біржової торгівлі, на світовому товарному ринку. Із суб’єктами ЗЕД налагоджена взаємодія щодо обміну наявної цінової інформацією з метою прозорості та достовірності декларування відомостей щодо вартості товарів. Використовуються митницею і відомості про рівень світових цін на товари, отримані згідно з меморандумами про взаємодію та співробітництво, укладених на рівні ДФС України з галузевими асоціаціями імпортерів.
За результатами побудови чітких і прозорих стосунків з бізнесом Запорізькою митницею з січня по серпень 2015 року перераховано до Державного бюджету України 3 млрд. 668 млн. 274 тис. грн, що на 71% або на 1 млрд. 525 млн. 898 тис. грн. більше, ніж за вісім місяців 2014 року.
При здійсненні контролю за достовірністю декларування митної вартості як бази оподаткування митних платежів у січні-серпні 2015 року сума додаткових надходжень склала 180,5 млн. грн.
Питома вага додаткових надходжень за рахунок коригування заявленої митної вартості в загальному обсязі митних платежів склала 5%. Водночас зменшилась на 35% кількість випадків коригування митної вартості товарів. У січні-серпні 2015 року було прийнято 409 рішень, за аналогічний період 2014 року – 631 рішення.
Імпорт товарів на виконання контрактів безпосередньо з виробником (так звані “прямі” контракти) за фізичними обсягами у січні-серпні 2015 році по відношенню до аналогічного періоду 2014 року зріс майже вдвічі. Коригування митної вартості таких операцій здійснюється у виключних випадках (лише 8,9%), коли документально не підтверджені всі складові заявленої митної вартості. Для порівняння – у січні-серпні 2014 року прямі поставки коригувались у 37% випадків.
Нажаль, частка “прямих” контрактів в імпортних операціях, оформлення яких здійснюється на митниці, складає лише 30% у загальному фізичному обсязі імпорту за вісім місяців 2015 року.
Основною проблемою в контролі достовірності декларування митної вартості залишається використання посередницьких контрактів, насамперед, з офшорними країнами та країнами з ліберальними системами оподаткування. Так, у 2015 році по відношенню до 2014 року фізичні обсяги імпорту товарів по контрактах з нерезидентами, які мають офшорну юрисдикцію, в Запорізькій митниці суттєво збільшились.
Для досягнення прозорості процедури контролю митної вартості пропонуємо всім учасникам зовнішньоекономічної діяльності:
– поширювати практику торгівлі безпосередньо з виробниками імпортованих товарів;
– не використовувати посередників з офшорною юрисдикцією;
– добровільно декларувати суми роялті, фрахту, інжинірингу, витрати на страхування, які повинні включатись до митної вартості
Запорізькі податківці допомогли офіційно працевлаштуватися майже 8 тисячам робітників

За вісім місяців поточного року фахівці фіскальної служби у Запорізькій області виявили майже 8 тисяч осіб, які працювали без належного працевлаштування.
Завдяки роботі податківців, їх офіційно працевлаштували та виплатили понад 7 мільйонів гривень легалізованої зарплатні. До бюджетів додатково донараховано майже 13 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 3,5 мільйона гривень єдиного соціального внеску.
– На сьогодні боротьба із зарплатнею у “конвертах” – один із важливих ресурсів наповнення бюджетів. Тому значною мірою зростання надходжень пов’язане з легалізацією доходів населення, боротьбою із “тіньовою” економікою та підвищенням рівня заробітних плат, що виплачуються. Також завдяки змінам до законодавства у роботодавців значно підвищено ступінь відповідальності за використання найманих працівників, – зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.
Зазначимо, що з початку цього року в Запорізькій області здійснено понад 60 перевірок суб’єктів господарювання – фізичних осіб з питань належного оформлення трудових відносин.
Найпоширеніші випадки застосування нелегальної праці та факти “конвертних” розрахунків у таких сферах, як сільське господарство, торгівля та надання різноманітних послуг.
Так, днями працівники фіскальної служби на території Запоріжжя виявили перукарню, в якій працювали одразу 8 осіб без належного працевлаштування. Хоча згідно з інформацією, яку надавав власник закладу, офіційно тут працювала лише одна людина. У зв’язку з такими “розбіжностями” порушники додатково перерахували майже 14 тисяч гривень податків та штрафних санкцій.

Запорізькі підприємці перерахували майже 27 мільйонів гривень до місцевих бюджетів за ліцензії на алкоголь та тютюнові вироби

До місцевих бюджетів від плати за ліцензії надійшло майже 26,5 мільйона гривень, що перевищує рівень надходжень попереднього року на 33 відсотки або на 6,6 мільйона гривень.
Найбільші надходження за січень-серпень поточного року – від підприємців та підприємств м. Запоріжжя, які забезпечили 14,8 мільйона гривень, на другому місці – торговці підакцизними товарами м. Бердянська, сплативши 3,5 мільйона гривень, на третьому місці – мелітопольські платники із сумою оплати за ліцензії понад 3 мільйони гривень. Також до п’ятірки лідерів з отримання ліцензій увійшли платники Пологівської ОДПІ та м. Енергодара, перерахувавши до місцевих скарбниць щонайменше по 1,5 мільйона гривень.
Станом на початок вересня по Запорізькій області усього видано понад 8 тисяч ліцензій на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Тільки у серпні платники отримали майже півтисячі таких ліцензій, з них: 233 – на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, 56 – на роздрібну торгівлю пивом та 204 ліцензій на роздрібний продаж сигарет. Окрім цього, продовжено дію майже тисячі ліцензій, дію ще 11 – призупинено та майже 60 дозволів анульовано.
За останні 8 місяців фахівці фіскальної служби області провели 67 перевірок та виявили 76 порушень, за які на підприємців накладені фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму майже 870 тисяч гривень.

Запорізькі податківці провели майже 600 профілактичних заходів, аби не допустити корупції

З початку поточного року у колективах територіальних органів фіскальної служби області фахівці управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області провели 593 лекції на антикорупційну тематику. Ця робота – один із комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють здійсненню корупційних діянь серед податківців.
Також одним із заходів профілактики корупції на службі є перевірка кандидатів на посади до ДФС області. З початку року їх проведено 256, за результатами 108 з яких керівникам територіальних органів ДФС у Запорізькій області направлено 24 подання щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. 38 співробітникам винесені офіційні застереження.
Матеріали 43 перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області. Складено 3 адміністративних протоколи про порушення вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” та розпочато 15 кримінальних проваджень, 5 з яких – за отримання неправомірної винагороди.
Нагадаємо, про факти корупційних чи протиправних дій з боку співробітників територіальних органів Державної фіскальної служби у Запорізькій області необхідно повідомляти до управління власної безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області за номером: (061) 213-54-58 або на електронну адресу: uvb.dfs.zp@i.ua
ГРАФІК
особистого прийому громадян керівництвом
Головного управління ДФС У Запорізькій області

Кавилін Олексій Анатолійович – начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожен другий вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Фоменко Олена Петрівна – перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожну третю середу місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Кучеров Дмитро Сергійович – перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожну другу пятницю місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Гришко Руслан Юрійович – заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Северін Анастасія Вікторівна – заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожну третю п’ятницю місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Хотенко Олена Анатоліївна – заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожну другу середу місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

ГРАФІК
особистого прийому громадян посадовими особами структурних підрозділів
Головного управління ДФС У Запорізькій області

Управління інфраструктури – кожен четвертий понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління персоналу – кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Управління фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку – головний бухгалтер – кожну четверту середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління комунікацій – кожен другий понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Оперативне управління – кожну другу п’ятницю місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління власної безпеки – кожен перший понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Слідче управління фінансових розслідувань – кожен третій вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління правової роботи– кожну четверту п’ятницю місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Відділ реєстрації платників та електронних сервісів – кожну першу середу місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Відділ внутрішнього аудиту та контролю – кожну першу п’ятницю місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління оподаткування юридичних осіб – кожну третю середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом – кожен перший вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління доходів і зборів з фізичних осіб – кожен другий вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління ІТ – кожен четвертий вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Відділ контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів – кожен третій понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год.00 хв.

Управління податкового та митного аудиту – кожну другу середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Відділ погашення заборгованостей – кожен перший понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Прийом громадян посадовими особами здійснюється в громадській приймальні – кабінет №102 приміщення ГУ ДФС у Запорізькій області, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, пр. Леніна, 166.
Запис на прийом до посадових осіб Головного управління ДФС у Запорізькій області здійснюється у секторі організації роботи ЦОП, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації відділу реєстрації платників та електронних сервісів за телефоном:
(061) 219-05-59 або особисто в кабінеті №104 приміщення ГУ ДФС у Запорізькій області.

Запис на черговий прийом до керівника органу ДФС припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, в інших випадках – за п’ять робочих днів до дати особистого прийому.
Запис на наступний прийом розпочинається в день припинення запису на черговий прийом.
(п.7 Розділу VI Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 березня 2015 року N 271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України29 квітня 2015 за N 484/26929).

Суб-сайт ГУ ДФС у Запорізькій області: www. zp.sfs.gov.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь