Новини Вільнянської ОДПІ за 15.09.2015

Запорізькі підприємства поповнили бюджети податком на прибуток на понад 408 мільйонів гривень

З початку 2015 року до загального фонду державного бюджету від запорізьких платників податку на прибуток надійшло майже 356 мільйонів гривень. Це на 132 мільйони або на 59% більше минулорічних показників. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише за серпень підприємства відрахували до державного бюджету 27 мільйонів гривень, що на 13 мільйонів гривень більше серпневих показників 2014-го.Найбільшими платниками є підприємства м. Запоріжжя, які забезпечили понад 86% від загальних надходжень, сплативши 307 мільйонів гривень податку. На другому місці – платники Мелітопольщини, надходження від яких 23,5 мільйона гривень, на третьому – пологівські платники – 15,3 мільйона гривень. Замикають четвірку лідерів м. Бердянськ та Бердянський район, підприємства яких спрямували 14,4 мільйона гривень від своїх прибутків.До місцевих бюджетів Запорізької області за вісім місяців перераховано 52 мільйони гривень податку на прибуток. Минулого року ця цифра складала 9,4 мільйона гривень.– Зростання надходжень до місцевого бюджету обумовлена змінами до бюджетного кодексу України. З початку 2015 року 10 відсотків податку з прибутків підприємств залишається на місцях, тобто надходить до бюджетів територій. Сюди ж входить і 100% від оподаткування прибутку комунальних підприємств. Приміром, лише за серпень цього року до місцевого бюджету надійшло 4 мільйона гривень податку на прибуток, що на 3 мільйона гривень більше аналогічного періоду 2014 року, – відзначив Олексій Кавилін.Майже 40 мільйонів гривень від загальної суми за січень-серпень поточного року сплатили підприємства м. Запоріжжя, близько 4 мільйонів гривень – мелітопольські платники, 2,7 мільйона гривень – від бердянських суб’єктів господарювання, 2,1 мільйона гривень – від платників м. Енергодар.

Від запорізьких суб’єктів ЗЕД надійшло до бюджету 3,6 млрд. гривень

За вісім місяців 2015 року у зоні діяльності Запорізької митниці ДФС суб’єкти господарювання сплатили до державного бюджету 3 мільярди 668 мільйонів гривень податків та митних платежів. Як зазначила перший заступник начальника Запорізької митниці ДФС Галина Омельченко, порівняно з минулорічними показниками надходження збільшились на 1,5 мільярда гривень або на 71%. Зокрема, за серпень цього року суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності до бюджету перераховано 384,6 мільйона гривень.Зовнішньоторговельний обіг у зоні діяльності митниці за січень-серпень поточного року склав майже 2,3 млн. дол. США. Вагові показники експорту залишились на рівні минулого року, при цьому зменшення вартісного показника по експорту на 32% може свідчити про зміни у номенклатурі експортних товарів та рівня їх цін. Імпорт товарів у зоні діяльності Запорізької митниці ДФС на виконання контрактів укладених безпосередньо з виробником (так звані “прямі” контракти) за фізичними обсягами у 2015 році по відношенню до аналогічного періоду 2014 року зріс на 90%.Коригування здійснюється у виключних випадках, які складають лише майже 9%, за наявності обґрунтованих підстав. Застосування основного методу визначення митної вартості у 2015 році за “прямими” контрактами складає понад 91%.За 8 місяців 2015 року відбулось зростання застосування основного методу визначення митної вартості товарів, які імпортуються за “прямими” контрактами, на 28,3 відсоткових пункти у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.За 8 місяців 2015 року на 36% зменшилась кількість випадків коригування митної вартості товарів (прийнято 401 рішення) по відношенню до аналогічного періоду 2014 року (628 рішень). На це вплинули зміна номенклатури товарів та певна кількість випадків, коли митна вартість товарів визначалась підприємствами самостійно по методам 2-6, за результатом проведених консультацій та з врахуванням раніше наданих митницею рішень, попередніх митних оформлень товарів.

Запорізькі митники вилучили контрабандні автомобільні шини на 90 тисяч гривень

Днями співробітники Запорізької митниці ДФС у рамках проведення операції “Рубіж-2015” виявили одне з приватних підприємств Запорізької області, власники якого намагалися ввезли з Польщі понад 100 пневматичних шин для вантажних автомобілів, які вже були у користуванні та узаконити їх за правилами оформлення митного товару. При здійснені контролю співробітники митниці провели огляд автомобільних шин та встановили, що заявлені підприємством розміри та марки не відповідають дійсності.За даними фактами заведено 2 справи про порушення митних правил за ст. 472 МК України та ст. 483 МК України. Усі шини, загальна вартість яких складає 90 тисяч гривень, були вилучені.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь