Новини Вільнянської ОДПІ за 09.09.2015 1

Малий та середній бізнес Запорізького регіону сплатив майже 265 мільйонів гривень єдиного податку

За останні 8 місяців до місцевих бюджетів від представників запорізького бізнесу надійшло 264,8 мільйона гривень єдиного податку, а це на 81 мільйон гривень, тобто на 44 відсотки більше, ніж минулого року.Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, сьогодні у Запорізькій області нараховується майже 40 тисяч платників-“спрощенців”. Найбільше підприємців – фізичних осіб, а це майже 23 тисячі, обрали ІІ групу спрощеної системи оподаткування, 6,7 тисячі платників – І групу та майже 10 тисяч суб’єктів фізосіб – третю. Їхні перерахування єдиного податку по області склали майже 165 мільйонів гривень, що на понад 30 мільйонів гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.Станом на початок вересня у нашому регіоні нараховується понад 8 тисяч суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування у складі ІІІ групи, з них: 673 СПД сплачують єдиний податок за ставкою 2% від доходу та є платниками ПДВ та майже 7,5 тисячі СПД – за ставкою 4% від доходу, з включенням ПДВ до складу єдиного податку. Також варто звернути увагу, що цього року збільшилась кількість платників майже на 200 осіб.Окрім цього, за вказаний час до місцевих бюджетів Запорізької області від цієї категорії платників надійшло майже 48 мільйонів гривень єдиного податку. По відношенню до аналогічного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень на 1,9 мільйона гривень. Тільки за серпень місцеві бюджети поповнились 9 мільйонами гривень.За єдиним податком 4 групи у сільському господарстві працюють майже 2,3 тисячі платників, які обробляють понад мільйон га земель. Річна сума нарахувань на цей рік складає понад 135 мільйонів гривень. Вже з початку року від запорізьких аграріїв-“спрощенців” до місцевих бюджетів надійшло майже 53 мільйони гривень. І у третьому кварталі, термін сплати якого закінчується 30 жовтня, очікується близько 68 мільйонів гривень. Решту сум згідно із законодавством платники повинні перерахувати до 30 січня наступного року.

У Запорізькій області ліквідовано два виробництва горілчаного фальсифікату

Днями співробітники податкової міліції Запорізької області у рамках операції “Акциз-2015” ліквідували діяльність двох підпільних цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Дмитро Кучеров.Виробництво небезпечного для життя і здоров’я громадян фальсифікату у підпільних цехах організували два жителя м. Мелітополя у своїх приватних домоволодіннях.– Під час обшуків, проведених у рамках кримінального виробництва за ч.3 ст. 204 КК України, співробітники податкової міліції вилучили у загальній кількості близько 2500 літрів коньячної і водно-спиртової сумішей, 1270 літрів спирту і півтисячі пляшок із незаконно виготовленою горілчаною продукцією з етикетками відомих виробників, а також марки акцизного податку з ознаками підробки та різне устаткування для виготовлення і розливу алкогольних напоїв. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму близько півмільйона гривень, – зазначив Дмитро Кучеров.Нині проводяться слідчо-оперативні заходи зі встановлення постачальників сировини для незаконного виготовлення спиртних напоїв, а також місця їх збуту.

Підприємець з Мелітополя намагався ухилитися від сплати податків на суму понад 3 мільйони гривень

Нещодавно працівниками підрозділу податкової міліції Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області було викрите товариство, власник якого намагався ухилитися від сплати податків.Шляхом завищення податкового кредиту з податку на додану вартість по безтоварним операціям з підприємствами з ознаками фіктивності, посадові особи підприємства умисно ухилились від сплати ПДВ на суму понад 3 мільйони гривень.За матеріалами перевірки внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України.Інше мелітопольське підприємство намагалося заволодіти бюджетними коштами у сумі понад 605 тисяч гривень.Підприємці хотіли отримати бюджетні відшкодування з податку на додану вартість. і в поданих деклараціях з податку та розрахунку сум бюджетного відшкодування завищили суму на понад 605 тисяч гривень, не маючи не це законних підстав. За фактом замаху на заволодіння бюджетними коштами службовими особами приватного підприємства внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2ст.15 ч.5ст.191 Кримінального кодексу України.

Запоріжці понад 100 разів звернулися за публічною інформацією до податківців

З початку поточного року до територіальних органів ДФС у Запорізькій області надійшло 101 запит на отримання публічної інформації, яка надана заявникам лише у половині випадків. У відповідь на 44 запити – роз’яснено, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, 5 – надіслано належним розпорядникам інформації. На виконанні знаходяться 2 запити.Найбільше запитів до податківців надійшло від юридичних осіб – 52, від фізичних осіб – 20. П’ять разів звернулися представники засобів масової інформації, 6 – об’єднання громадян, 18 – органи виконавчої влади.Переважна більшість запитів направлена поштою – понад 80, 20 – за допомогою мережі Інтернет.Нагадаємо, детальна інформація щодо порядку звернення за публічною інформацією до органів ГУ ДФС у Запорізькій області розміщено на суб-сайті ГУ ДФС області: http://zp.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/.

Новітні технології полегшують спілкування податківців та платників

Робота Державної фіскальної служби, у першу чергу, орієнтована на якісне впровадження сервісів для забезпечення потреб платників податків. Усі необхідні послуги громадяни можуть отримати як у Центрах обслуговування платників, так і скористатися електронними сервісами. І їх перелік постійно зростає. Так, з 1 вересня у штатному режимі працює електронний сервіс “Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису”. Крім того, широкий спектр питань платники можуть вирішити, не виходячи зі свого офісу чи дому, скориставшись електронними сервісами. Отримавши безкоштовний електронний ключ, громадянин може оцінити переваги Електронного кабінету платника, який знаходиться на веб-порталі ДФС України. За його допомогою користувач може підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків). Також на сайті можна отримати інформацію про свого бізнес-партнера, ознайомитись з реєстром платників ПДВ, страхувальників, платників єдиного податку, заповнити декларацію тощо. Запорізькі платники позитивно оцінюють роботу з електронними сервісами.- Як фізична особа-підприємець, я регулярно подаю звітність у електронному режимі. Це дуже зручно, адже не треба витрачати час на відвідини інспекції. А ще приємно усвідомлювати, що електронні звіти обходяться без паперу, і таким чином ми зберігаємо природу. Це великий крок вперед для вітчизняної податкової системи, – наголосив підприємець Степан.Проте, якщо користувач відчуває деякі труднощі у електронній системі, він все ж таки може звернутися до Центру обслуговування платників, де кваліфікований консультант-модератор підкаже та допоможе, адже в ЦОПах є вільний доступ до комп’ютерів з інтернетом.Як повідомив начальник ДПІ в Орджонікідзевському районі Георгій Рассолов, платники можуть отримати усі необхідні послуги у режимі “єдиного вікна”.- Серед послуг, які надаються в нашому Центрі обслуговування платників, найбільшим попитом користуються видача довідок, прийняття звітності, отримання індивідуального податкового номеру, реєстрація касових апаратів тощо. Всього з початку 2015 року платникам надано 8,4 тисячі послуг, – зазначив начальник інспекції

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь