Понад 3,2 мільярда гривень соціального внеску сплатили запорізькі страхувальники

Сума надходжень з ЄСВ за січень-липень 2015 року перевищила заплановані показники на 130 мільйонів гривень. При цьому у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зафіксовано збільшення сплати на соціальне страхування на 237 мільйонів гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Лише за липень до спеціальних фондів загальнодержавного страхування надійшло майже 490 мільйонів гривень ЄСВ, що на 33 мільйони більше запланованого. Середньомісячні надходження з ЄСВ (з урахуванням міграції) у 2015 році склали 458 млн. грн., що на 33,8 млн. грн. більше середньомісячних надходжень минулого року. – Збільшення сум ЄСВ, які в середньому щомісяця перераховуються від запорізьких платників, пов’язане зі зростанням надходжень від новостворених великих підприємств та бюджетоформуючих електрометалургійних виробництв, а також за рахунок виплати грошового забезпечення мобілізованим військовослужбовцям та погашення заборгованості. Лідерами зі сплати єдиного соціального внеску у Запорізькому регіоні залишаються бюджетні організації, підприємства енергетичної та промислової галузі, – зазначив керівник фіскальної служби області. Фахівці Головного управління та територіальних органів Державної фіскальної служби у Запорізькій області на семінарах та зустрічах із платниками проводять роз’яснювальну роботу щодо податкового законодавства, тож рівень податкових знань у запорізьких платників перманентно зростає, зокрема, і стосовно сплати ЄСВ. Використовуючи зміни у чинному законодавстві, 209 платників, зокрема 185 юридичних осіб і 24 фізичних осіб, що використовують працю найнятих робітників, скористалися можливістю застосувати понижуючий коефіцієнт з нарахування єдиного соціального внеску.Всього по Запорізькій області зареєстровано 372 тисячі найманих робітників, на соціальний захист яких спрямовується ЄСВ.

Близько 3,3 млрд. грн. перераховано до бюджету запорізькими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності з початку 2015 року

З початку поточного року Запорізькою митницею ДФС перераховано близько 3,3 млрд. грн. до державного бюджету, сплачених суб’єктами ЗЕД. Це майже на 87% більше, ніж в аналогічному періоді 2014 року. Сплата податку на додану вартість склала понад 2,8 млрд. грн., мита – понад 449 млн. грн., акцизного податку – 2,1 млн. грн. У липні цього року до бюджету надійшло майже 648 мільйонів гривень. Про це повідомила перший заступник начальника Запорізької митниці ДФС Галина Омельченко.- Основним джерелом надходжень до бюджету є митні платежі, що сплачуються при ввезенні на митну територію України товарів для виробництва в промислових галузях регіону. Так, з початку року від підприємств металургійного комплексу частка надходжень до бюджету склала 37%, від зовнішньоекономічної діяльності в енергетичному комплексі – 22%, від інших виробничих підприємств – 21%, від суб’єктів господарювання невиробничої сфери – 18,5%, – зазначила Галина Омельченко.Протягом поточного року відбулись суттєві зміни у структурі імпорту, насамперед, за рахунок зростання обсягів оформлень недорогих товарів сировинних груп товарної номенклатури, які мають найбільші показники у фізичних обсягах.Передбачених законодавством пільг зі сплати митних платежів у січні-липні цього року було задекларовано на суму 372,6 млн. грн. Порівняно з минулорічними показниками вони збільшились на 40%. Основна сума пільг склала на ввезення товарів у рамках програми розвитку літакобудування – 186,2 млн. грн. (50% від загальної суми пільг). За договорами про вільну торгівлю з країнами СНД та Республікою Грузія надано пільг на суму 20 млн. грн. (5,4% від загальної суми пільг).

Запорізькі податкові міліціонери викрили факт ухилення на 3 млн. грн.

Службові особи одного з підприємств Запорізької області, які здійснювали господарську діяльність, пов’язану із закупівлею сільськогосподарської продукції, проводили безтоварні операції з підприємствами з ознаками “фіктивності”. Ці махінації дозволили їм ухилились від сплати ПДВ на суму понад 3 мільйони гривень. Проте, це порушення “кмітливим” підприємцям не вдалося приховати від запорізьких оперативників податкової міліції. За матеріалами співробітників оперативних підрозділів розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.Усього за минулий тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 1 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), 1 – за створення та використання “фіктивних” суб’єктів господарювання для прикриття незаконної діяльності (ст.205 Кримінального кодексу України “Фіктивне підприємництво”), 1 – за іншими статтями.

Стан організації та проведення роботи з розгляду звернень громадян та надання публічної інформації у Вільнянській ОДПІ за січень- липень 2015 року. Робота Центрів обслуговування платників за січень-липень 2015 року.

«Протягом січня-липня 2015 року до ОДПІ надійшло 4 письмових звернення, які були своєчасно розглянуті та надані обґрунтовані відповіді заявникам. У приймальні громадян керівництвом податкової інспекції здійснено 14 особистий прийом громадян. Письмових звернень під час проведення особистих прийомів не надходило. За січень-липня 2015 року посадовими особами Вільнянської ОДПІ також здійснено 16 виїзних особистих прийоми. Питання, які порушувалися у зверненнях та під час проведення особистих прийомів: податок на доходи фізичних осіб (60%), плата за землю (15%) та акцизний податок (9%).З початку 2015 року до Вільнянської ОДПІ надійшло 3 запити на інформацію, два з яких надійшли від юридичних осіб, один – від обєднання громадян. За результатами розгляду 2 запити було задоволено у законодавчо встановлені терміни, на 1 запит було відмовлено в наданні інформації відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 ЗУ «Про доступ до публічної інформації».За січень-липень 2015 року у Центрі обслуговування платників у Вільнянській ОДПІ надано 1715 адміністративних послуг. Центром обслуговування платників у Новомиколаївському відділенні надано 513 адміністративних послуг»-повідомила начальник Вільнянської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області Оксана Міюц.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь