Новини Вільнянської ОДПІ за 28072015

Запоріжці сплатили майже 120 мільйонів гривень на армію. Саме така сума надійшла до бюджету від платників військового збору за 6 місяців поточного року.

В порівняні з минулим роком сума відрахувань на армію збільшилась. Так, середньомісячні надходження збору в минулому році склали понад 15 мільйонів гривень, цього ж року в середньому за місяць запоріжці сплачують майже 20 мільйонів гривень.
Найбільшу суму жителі заплатили у червні – понад 23 мільйони гривень.
Зазначимо, що значні надходження у місцевий бюджет відбуваються у таких галузях економіки:
– Державне управління й оборона (16,5% від загальних надходжень);
– Виробництво і розподіл електроенергії (енергетика) (13,2% від загальних надходжень);
– Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги (9,1% від загальних надходжень);
– Освіта (6,8% від загальних надходжень);
– Додатковi транспортнi послуги та допомiжнi операцiї (4,0% від загальних надходжень).
Нагадаємо, що тимчасовий військовий збір був введений в Україні з 3 серпня минулого року та діятиме до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Ставка збору становить 1,5 % від оподатковуваного доходу податком на доходи з фізичних осіб.

Запоріжці сплатили понад сто мільйонів гривень податкового боргу

За 6 місяців поточного року за рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло понад сто мільйонів гривень. З них до державного бюджету – майже 70 мільйонів гривень.
Така сума надійшла: за рахунок розстрочення податкового боргу до бюджету; стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучених готівкових коштів у боржників; від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства; від реалізації майна, яке знаходиться у податковій заставі; за рахунок звернення до суду.
Слід зазначити, що у січні – квітні поточного року по області досягнуто скорочення податкового боргу до зведеного бюджету більше, ніж на 4 мільйони гривень, у червні – майже на 8 мільйонів гривень.
Від безхазяйного майна, а також майна, що перейшло у власність держави, за останні 6 місяців бюджети всіх рівнів поповнились майже на 500 тисяч гривень, що на 15% більше, ніж за відповідний період минулого року.
До місцевих бюджетів області від реалізації безхазяйного та іншого майна внесено понад 200 тисяч гривень, що на 50 тисяч гривень більше надходжень за аналогічний період минулого року.

Запорізькі підприємці заплатили понад сто мільйонів гривень єдиного податку

За січень-травень цього року від платників єдиного податку до місцевого бюджету надійшло майже 103 мільйони гривень, що на 14 мільйонів гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.
Станом на початок липня поточного року на обліку в державних податкових інспекціях Запорізького регіону перебувають майже 40 тисяч осіб, які сплачують єдиний податок. З них:
– до першої групи, а це – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких за рік не перевищує 300 тисяч гривень – належать 6,6 тисячі суб’єктів господарської діяльності;
– до другої групи, а це – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом року у них працює не більше 10 працівників та обсяг доходу не перевищує 1,5 мільйона гривень – належать 22,6 тисячі осіб. Вищезазначене не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів;
– до третьої групи, це – фізичні особи – підприємці, які можуть не наймати або наймати необмежену кількість осіб, та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом року обсяг доходу не перевищує 20 мільйонів гривень – належать 9,5 тисячі суб’єктів господарської діяльності.

Завдяки запорізьким податківцям офіційно оформлено 5 тисяч працівників

Протягом першого півріччя в Запорізькій області виявлено 5 тисяч неоформлених працівників. Та ще 42 підприємства, які виплачують заробітну плату меншу, ніж 100 гривень в місяць і більше тисячі підприємств, де працівники отримують зарплатню до тисячі гривень за місяць.
– За цими цифрами стоять конкретні люди – працеспроможне населення. Наша позиція абсолютно зрозуміла – праця кожного має оцінюватися не тільки достойно, але й офіційно. Запоріжці ризикують своїми соціальними гарантіями, які, в наш час, досить важливі. Крім того, нарахування “тіньових” оплат за працю проходить повз бюджет країни. А саме зараз кожна копійка надзвичайно важлива для розвитку та зміцнення нашої держави,- зазначив начальник Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області Олексій Кавилін.
На сьогодні, майже 90% працівників, після перевірки податківцями, були офіційно оформлені, також їм виплатили зарплатню у загальній сумі майже 5 мільйонів гривень.
Додаткові надходження до бюджету склали 900 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 2 мільйони єдиного соціального внеску.
В результаті перевірок нараховано більше 11 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та з урахуванням штрафів.
Зараз в Україні сезон збирання фруктів та ягід, у зв’язку з цим, податківці Запорізької області провели співбесіди з підприємцями, після яких були укладені майже 500 угод цивільно – правового характеру з працівниками.
Додаткові надходження до бюджету склали понад 270 тисяч гривень.
Нагадаємо, що в ГУ ДФС у Запорізькій області діє “телефон довіри”, за яким фахівці готові конфіденційно прийняти будь-яку інформацію, що стосується фактів виплат зарплат у “конвертах” та порушення умов оплати праці.
Номер “телефону довіри”: (061) 213-21-79.

Перше півріччя принесло запорізьким місцевим бюджетам понад 285 млн. грн. плати за землю

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження плати за землю збільшились на 55 млн. грн. або на майже 24 відсотки. При цьому суб’єкти господарювання – юридичні особи сплатили 251,5 млн. грн. податку, а від фізичних осіб надійшло 33,7 млн. грн.
За словами начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексія Кавиліна, лише за червень 2015 року до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло майже 50 млн. грн. плати за землю, у тому числі по юридичних особах – 42,6 млн. грн., по фізичних особах – майже 7 млн. грн. Якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, надходження плати за землю збільшились на 10 млн. грн. або на 25 відсотків.
Левова доля надходжень плати за землю припадає на м. Запоріжжя – 130,8 млн. грн. або 46 відсотків від загальної суми надходжень по області, м. Енергодар – 32,6 млн. грн. або 11відсотків, м. Бердянськ – 18,8 млн. грн. або 6,6 відсотка, м. Мелітополь – майже 12 млн. грн. або 4,2 відсотка.
Співробітники фіскальної служби підтримують зв’язок з представниками інших виконавчих органів для обміну інформацією стосовно повного обліку платників земельного податку та орендної плати.
У результаті проведених у січні – червні 2015 року звірок залучено до оподаткування 26 суб’єктів господарської діяльності, за якими річна сума нарахувань плати за землю складає 418,2 тис. грн., а загальна площа їхня земельних ділянок – 13,2 га.
Крім того, до оподаткування залучено 42 підприємства, які користуються земельними ділянками без оформлених належним чином документів на землю. Площа земельних ділянок таких суб’єктів складає 5,7 га, річна сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів – 255,2 тис. грн.
Також місцеві скарбниці недоотримують кошти через заниження річної суми орендної плати за землю, що суперечить чинному законодавству. Тож, якщо укласти додаткові угоди до таких договорів, то додаткові надходження складуть понад 10 млн. грн. Так, з початку року по 16 договорах оренди рішеннями судових органів змінений розмір орендної плати за землю. Фактично орендарями подані декларації до збільшення по зазначених договорах, річні додаткові надходження склали 1,5 млн. грн.
Всього по платі за землю на обліку в територіальних підрозділах ГУ ДФС у Запорізькій області обліковано майже півмільйона землекористувачів. Річна сума нарахувань цього податку, задекларована платниками та належна до сплати у поточному році, складає майже 578 млн. грн., що більше ніж торік на 110,2 млн.грн. або на 23,6 відсотка.

Понад 200 антикорупційних перевірок проведено в органах ДФС Запорізької області

Саме стільки проведено перевірок кандидатів на посади до ДФС Запорізької області, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють здійсненню корупційних діянь та інших правопорушень податківцями під час службової діяльності.
Також, з метою запобігання вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією посадовими особами ДФС та його територіальними органами, проведено понад 520 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.
Протягом вказаного періоду співробітниками управління проведено майже 90 службових перевірок, за результатами яких направлено 24 подання щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців, – зазначає в.о. начальника управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області Олег Стадніченко.
Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними, 32 співробітникам винесені офіційні застереження.
За результатами вищевказаних службових перевірок понад 30 матеріалів перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно чинного законодавства.
На сьогоднішній день складено 3 адміністративних протоколи про порушення вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” та розпочато 11 кримінальних проваджень, з яких 3 – за ознаками злочинів, передбачених ст. 368 КК України (отримання неправомірної винагороди).

Запорізькі підприємці намагалися ухилитися від сплати податку на суму 9,5 мільйона гривень

Службові особи одного з підприємств м. Запоріжжя при здійсненні господарської діяльності з виготовлення металевих виробів для підприємств будівельної галузі в документах податкової звітності відображали фіктивні операції, що призвело до ухилення від сплати податків на суму 9,5 мільйона гривень.
За матеріалами співробітників оперативних підрозділів розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).
Усього за останній тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях. Зокрема, з них одне – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), три – за незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів (ст.204 КК України), два – за іншими статтями.
Окрім цього, минулого тижня співробітники оперативних підрозділів із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму понад чверть мільйона гривень.

Запорізькі “мінімізатори” недоплатили державі 4,5 мільйона гривень податків

Співробітники слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області розслідують кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Посадові особи одного із запорізьких підприємств, яке займається оптовою торгівлею гумово-технічною продукцією, в документах податкової звітності відображали безтоварні операції з підприємствами, які мають ознаки фіктивності. Тобто, постачання товарно-матеріальних цінностей від вказаних суб’єктів господарювання фактично не відбувалось, а проводилось лише документування транзитних фінансових потоків з метою мінімізації сплати податків до бюджету.
У результаті бюджет держави недоотримав понад 4,5 млн. гривень.
У липні 2015 року на підставі ухвал слідчого судді проведені обшуки у приміщеннях підприємства, за результатами яких вилучено 222 тис. грн., понад 9 тис. доларів США та 4 тис. євро, а також чорнові документи фінансово-господарської діяльності, чорнові розрахунки бухгалтерської діяльності підприємства, печатки 4 суб’єктів господарювання, системні блоки комп’ютерів.
На теперішній час вилучене майно знаходиться у слідчому підрозділі, проводяться огляди та долучення у якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь