Новини Вільнянської ОДПІ за 04.02.2015

Бюджети Запоріжжя наповнюються переважно від галузей торгівлі, промисловості та енергетики

Бюджетоформуючими галузями у регіоні є торгівля, машинобудування, електроенергетика, харчова промисловість, транспорт і будівництво. Саме вони забезпечили більшу половину загальних надходжень державної скарбниці. На цьому наголосив під час підсумкової прес-конференції начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексій Кавилін. Не дивлячись на нестабільну економічну ситуацію, сумлінна сплата податків як і раніше характеризує запорізький бізнес, який за минулий рік лише до держбюджету спрямував майже 1,8 мільярда гривень податків. І це не враховуючи без показники підприємств, які знаходяться на обліку в Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі. Рівень сплати до державного бюджету перевищено показники 2013 року на 227 мільйонів гривень або майже на 15 відсотків. Щодо причин зростання рівня надходжень до держбюджету, то Олексій Кавилін відзначив, що в області досягнуто підвищення економічних показників, зокрема, з ПДВ – об’єми реалізації збільшилися майже на 4,7 мільярда гривень або на 14 відсотків. Відповідно, зросли й нарахування до сплати майже на 65 мільйонів гривень або близько 8 відсотків. Під час прес-конференції керівник фіскальної служби області назвав основні показники минулорічної діяльності відомства, наголосивши, що серед головних пріоритетів ДФС сьогодні є процеси реформування та очищення служби від корупційного тягаря.– Саме безкомпромісна боротьба з проявами корупції є серед ключових напрямів роботи, який знаходиться під моїм особистим контролем. Суттєво впливатимуть на ці процеси впровадження додаткових електронних сервісів, які зменшать людський фактор в адмініструванні податків, – наголосив Олексій Кавилін. Крім того, наразі важливою складовою в діяльності податківців є активна роз’яснювальна робота стосовно змін у податковому законодавстві. Фахівці фіскальної служби проводять відповідну інформаційну кампанію, метою якої є якнайшвидше адаптування бізнесу до Податкової реформи.

Запорізькі підприємці-“єдинники” збільшили сплату майже 40 мільйонів гривень

Представники спрощеної системи оподаткування сплатили за минулий рік 270 мільйонів гривень єдиного податку. Як повідомив у ході прес-конференції начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексій Кавилін, це на 38 мільйонів гривень або на 16 відсотків більше рівня 2013 року.– Приріст надходжень зумовлений зростанням кількості платників – фізичних осіб 3 групи і збільшенням валових доходів підприємців. Сьогодні на спрощеній системі працюють майже 8 тисяч юридичних і 39 тисяч фізичних осіб, – підкреслив Олексій Кавилін. З цього року “спрощенці” працюватимуть у 3 основних групах зі збільшеним порогом валових річних доходів і кількістю найманих працівників. Для сільгоспвиробників створено додаткову 4-ту групу, умови перебування в якій дозволять мати підґрунтя для розвитку галузі. Усього за всіма видами податків і зборів за 2014-й рік до місцевих бюджетів платники спрямували 3,2 мільярда гривен, що на 186 мільйонів гривень більше за 2013 рік. Питома вага місцевих скарбниць у загальних надходженнях від Запорізького регіону складає 65 відсотків. Як відзначив керівник фіскального відомства, у регіоні зафіксовано зростання надходжень акцизного податку до держбюджету. Загальна сума за минулий рік склала майже 13 мільйонів гривень, що більше рівня 2013 року на 16 відсотків. Збільшення надходжень відбулося за рахунок росту обсягів реалізації пива – майже на 30 відсотків, а також підвищення ставок акцизного податку на 14 відсотків на спиртні напої і майже в два рази – на коньяки. За 2014 р. до місцевих бюджетів надійшло близько 30 мільйонів гривень плати за ліцензії торгівлі алкогольною і тютюновою продукцією. Підприємцям видано понад 7 тисяч ліцензій.

Запорізький лікар-дослідник задекларував доходи з Британії

Аби виконати свій громадянський обов’язок, днями до інспекції у Шевченківському районі завітав лікар, який задекларував іноземний дохід, отриманий у Великій Британії. Борис Самура, завідувач відділенням гематології Запорізької обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук, доцент, отримав винагороду за дослідження в області профілактики та лікування лейкемії. Методи протидії цьому онкологічному захворюванню, яке ще називають білокрів’ям, над яким старанно трудився Борис Самура, не оминуло й іноземних колег. Воно набуло визнання у Великобританії. – Наш громадянський обов’язок – чесно заповнена декларація. Сподіваюсь, за моїм прикладом підуть багато запоріжців, – вважає Борис Самура. Лікар задекларував отриману винагороду більше 60 тисяч гривень і сплатив нарахований податок. А спілкування з відданою справі людиною і сумлінним громадянином залишило багато емоцій серед співробітників податкової інспекції. Нагадаємо, згідно з Податковим кодексом України доходи, джерелом виплат яких є іноземним, підлягають включенню до загального річного оподатковуваного доходу платника податку. Такий громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію і сплатити податок за ставкою 15%.

З початку року до органів ДФС області надійшло 10 запитів на інформацію

Саме стільки запоріжців за минулий місяць поточного року звернутись до територіальних органів ДФС у Запорізькій області. Із загальної кількості запитів,1 надійшов від фізичної особи, 4 – від юридичних осіб, 5 – від інших органів виконавчої влади, як розпоряднику інформації, 9 запитів – отримано поштою, 1 – електронною поштою.За наслідками розгляду запитів: по 5 запитах на інформацію було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, у відповідь на 2 запити надано інформацію, 3 запити надіслано належному розпоряднику інформації.

ГУ ДФС у Запорізькій області
Понад півтори тисячі запоріжців вже задекларували свої доходи

За перший місяць кампанії декларування доходів громадян на Запоріжжі подано понад 1580 декларацій. Запоріжці задекларували минулорічні доходи на суму понад 98 мільйонів гривень. Майже 600 громадян направили декларації з метою отримання податкової знижки.
Аналізуючи перші результати, начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін відзначив, що громадяни не тільки активно цікавляться нормами законодавства, зокрема, оподаткуванням доходів фізичних осіб, а й сучасними процесами звітування.
– Із загальної кількості декларацій, яку отримала фіскальна служба області за січень поточного року, 12 відсотків декларанти направили нам електронною поштою. Тобто, не відвідуючи зайвий раз податкову інспекцію та економлячи власний час і ресурси. У свою чергу, Центри обслуговування платників, де громадяни можуть заповнити декларації, працюють у посиленому режимі. Триває консультаційна робота, організовано зручний для клієнтів графік роботи, – підкреслив Олексій Кавилін.
Нагадаємо, для дистанційного звітування громадянам необхідно мати спеціальне програмне забезпечення і електронний ключ цифрового підпису. Цей он-лайн сервіс функціонує на веб-порталі Державної фіскальної служби України.
Посилені сертифікати електронного цифрового підпису на Запоріжжі можна безкоштовно і оперативно отримати в будь-якому з п’яти відділень АЦСК у м. Запоріжжі та області. Лише за січень 2015 року ключі ЕЦП видано понад 1,6 тисячі фізичних осіб.
Детальну інформацію про кампанію “Декларування 2015”, роботу запорізьких ЦОПів та відділень АЦСК можна дізнатися на суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Всі податкові зміни – в одному банері

Відтепер платникам податків, аби дізнатися про всі новації Податкової реформи, достатньо лише натиснути кнопку банера на сайтах фіскальної служби. Новації законодавства та реформування податкової системи розміщені у відповідній рубриці “Податкові зміни 2015” на веб-порталі Державної фіскальної служби України або на суб-сайтах територіальних органах Головних управлінь ДФС в областях.
Для зручного пошуку інформації та економії часу користувачів компетентні та корисні матеріали систематизовані і розташовані в окремих підрозділах. Наприклад, до уваги платників пропонуються необхідні кроки податкових змін для економічного зростання. Окремо розміщена інформація для органів місцевого самоврядування щодо місцевих податків та зборів. Для бухгалтерів, приміром, стане у нагоді розділ “Гармонізація бухгалтерського та податкового обліку і визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств за правилами бухгалтерського обліку”.
Крім того, у відповідних рубриках докладно наведені всі аспекти електронного адміністрування ПДВ, форм звітності та розробки нового програмного забезпечення, а також податкові зміни для фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, застосування спрощеної системи оподаткування, адміністрування та нарахування єдиного соціального внеску, податку на прибуток, акцизного податку, механізми трансфертного ціноутворення, погашення податкового боргу, змін ставок рентної плати, обмеження щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, впровадження податкового компромісу та багато іншого.
Банер “Податкові зміни 2015” розташовано на головних сторінках веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua/), ГУ ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua) або за прямим посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Від роботи запорізьких оперативників до бюджету – 3,7 млн. гривень

За результатами роботи співробітників підрозділів податкової міліції області саме така сума надійшла за минулий тиждень до бюджетів всіх рівнів.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 2 кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 1 – за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків) та 1 – за ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

ГУ ДФС у Запорізькій області

Запорізьке підприємство замість торгівлі металами відправляло постачальникам “повітря”

Одне з підприємств обласного центру здійснювало оптову торгівлю металами та металевими рудами. Його посадові особи, аби “нагрітися” на державних коштах, документально оформлювали неіснуючі фінансово–господарські взаємовідносин з різними підприємствами.
Безтоварні операції, де фігурували мільйонні закупки, дали можливість шахраям не сплатити до бюджету 2,9 млн. грн. ПДВ.
Наразі розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України).

ГУ ДФС у Запорізькій області

На Запоріжжі підприємство намагалося приховати від держави понад 3 млн. гривень

Одне з підприємств Запорізької області здійснювало господарську діяльність з виробництва та реалізації нерафінованих олій та жирів, з бюджетом розраховувалось лише частково.
З метою мінімізації податкових зобов’язань та виведення коштів у тіньовий обіг керівництво підприємства застосувало схеми ухилення від оподаткування. Так, посадові особи незаконно завищували валові витрати. Таким чином, ухилились від сплати податків на загальну суму понад 3 млн. гривень.
Наразі розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), зазначає начальник оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Ігор Волков.

ГУ ДФС у Запорізькій області

На Запоріжжі оперативники виявили незаконний продаж газу на 96 тис. грн.

В одному із селищ Запорізької області оперативні співробітники під час відпрацювання суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю паливо-мастильними матеріалами, встановили факт реалізації скрапленого газу.
У власника при собі не було дозволу на початок роботи та види робіт підприємства, діяльність якого пов’язана з використанням машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки та касового апарату (ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення).
Із незаконного обігу вилучено скраплений газ на суму 96 тис. гривень.

ГУ ДФС у Запорізькій області

За безліцензійну торгівлю алкоголем власники позбулися товару на 21 тис. гривень

За минулий тиждень на території м. Запоріжжя оперативні співробітники ГУ ДФС області встановили 4 факти реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 21 тис. гривень.

ГУ ДФС у Запорізькій області

Опубліковано у Новини Вільнянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь